Wyłączny dystrybutor na Polskę
Login: Hasło:

Artykuły

Na czym polega i jaka jest rola detoksykacji organizmu?
Na czym polega i jaka jest rola detoksykacji organizmu?

Przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, problemy z cerą, częste infekcje czy też zaburzenia miesiączkowania u kobiet to zaledwie część objawów, które mogą wskazywać na zatrucie toksycznymi substancjami. I choć nasz organizm ma zdolność do samooczyszczania się, warto go w tym wspomóc. Sposobem na to jest detoksykacja.Przyspiesza ona usuwanie toksyn oraz ma znaczący wpływ na poprawę funkcjonowania określonych narządów, w tym np. jelit. Eliminuje wspomniane wyżej dolegliwości, poprawia koncentrację oraz wpływa na zwiększenie sił witalnych. Na czym polega takie oczyszczanie organizmu?

Jak oczyścić organizm z toksyn

Najlepszym sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu okazuje się wsparcie naturalnych procesów oczyszczania. Aby to zrobić, warto wdrożyć w życie kilka podstawowych zasad. Wśród nich można wymienić m.in.:

  • ograniczenie spożywania przetworzonych produktów,
  • eliminację z diety cukrów prostych,
  • spożywanie produktów bogatych w błonnik,
  • włączenie do diety naturalnych probiotyków,
  • przyjmowanie większej ilości płynów,
  • rezygnację z używek.

Niekiedy jednak zmiana trybu życia nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Nie wszystkie toksyczne substancje przedostają się do organizmu poprzez jedzenie. Wiele z nich wchłania się np. wraz z wodą lub podczas oddychania. Część stanowi też efekt uboczny przemiany materii i innych procesów zachodzących w organizmie. W takich sytuacjach naturalną detoksykację wspiera się za pomocą innych metod. Do takich zalicza się np. zabiegi medyczne. Jednym z popularniejszych z nich jest m.in. lewatywa, która ma na celu oczyszczenie jelit.

Wiele osób decyduje się również na diety oczyszczające, takie jak np. Darm Detox. Kuracje oczyszczające organizm przy wykorzystaniu tego rodzaju produktów oczyszczających trwają od kilku do kilkunastu dni. W tym czasie, zamiast klasycznych posiłków, spożywa się koktajle, które zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Detoksykacja nie oznacza zatem głodówki, a tymczasową zmianę diety. Dodatkowym wsparciem w procesach oczyszczania organizmu mogą być też herbaty oczyszczające oraz suplementy.

Formularz kontaktowy

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszej oferty, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, poprzez adres e-mail lub wypełniając poniższy formularz. Odpowiemy w możliwie krótkim czasie.